amouzegar
11 اسفند 1401 - 14:01

کاهش شکایات از دستگاههای هرمزگان در دیوان عدالت اداری

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار هرمزگان گفت: میزان شکایات از دستگاه های اجرایی استان در دیوان عدالت اداری کاهش چشمگیری داشته است.

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، در جریان سفر رییس دیوان عدالت اداری به هرمزگان، جمعی از کارشناسان ارشد این دیوان با مسؤولان استانداری هرمزگان جلسات مشترکی برگزار کردند.

رضا مدرس معاون عمرانی استانداری هرمزگان صبح امروز در این باره اظهار کرد: براساس اعلام دیوان طی ده ماهه گذشته، هرمزگان نسبت به استان های دیگر کمترین شکایات را داشته که این کاهش چشمگیر و غیرقابل مقایسه با دیگر استان ها، نشان دهنده عزم جدی مدیران دستگاه های اجرایی استان در رفع حداکثری ابهامات و مشکلات اداری مردم است و هدف این نشست را کاهش حداکثری و به صفر رساندن ارجاع پرونده ها به دیوان عدالت اداری برشمرد.

وی، بیشتر موضوعات مطروح شده در دیوان عدالت اداری را اعتراض به کمیسیون ها دانست و افزود: از کل شکایات وارده به دیوان بیشترین مربوط به رای کمیسیون های مختلف در حوزه های آب و شهرسازی است و سایر موارد مانند امور صدور پرونده ها، امورمالیاتی، تعزیرات، اصلاحات ارضی و مصوبات شورای شهر کمترین اعتراض ها را داشته اند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان، اهتمام مدیران استان در پاسخ سریع، صریح و شفاف به سوالات مردم که به دیوان ارجاع شده را مهم خواند و اظهار داشت: در مسیر پاسخگویی بموقع و مستند به مواردی که به دیوان عدالت اداری ارجاع شده، هدف مهم اعتمادسازی و افزایش سرمایه های اجتماعی نظام می باشد و از سوی دیگر حفظ حقوق بیت المال نیز اهمیت بسزایی دارد که مدیران باید توجه ویژه ای داشته باشند.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1068103