amouzegar
24 اسفند 1401 - 09:27

طرح عیدانه نظارت بر بازار کرمانشاه توسط استاندارد تا ۱۵ فروردین ادامه دارد

مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه گفت: طرح عیدانه استاندارد به منظور کنترل کیفی و کمی کالاها و خدمات در راستای حفظ حقوق عامه به مدت یک ماه تا ۱۵ فروردین سال آینده ادامه دارد.

مهدی حسین‌پور، مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه در تشریح طرح عیدانه استاندارد، اظهار کرد: این طرح به منظور کنترل کیفی و کمی کالاها و خدمات در راستای حفظ حقوق عامه از ۱۵ اسفندماه آغاز شده و به مدت یک ماه تا ۱۵ فروردین سال آینده ادامه دارد.

وی افزود: در این طرح ۱۲ محور مورد ارزیابی و پایش قرار خواهد گرفت و هدف از اجرای این طرح را نظارت بر عرضه کالاهای استاندارد در مراکز عرضه و فروش و نیز ارائه خدمات استاندارد در مراکزی همانند فرودگاه، ایستگاه‌های قطار برون شهری، پایانه‌های مسافربری برون شهری، مراکز پذیرایی و  رستوران‌ها، مراکز اقامتی بین راهی، خدمات قالی شویی‌ها، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، مراکز فروش آجیل و شیرینی، هتل‌ها، هتل آپارتمان‌ و زائرسراها و میادین میوه و تره‌بار است که  مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: سازمان ملی استاندارد ایران با توجه به وظایف ذاتی و نظارتی خود موظف است نسبت به ارزیابی انطباق کالاها و نیز خدماتی که از لحاظ ایمنی، بهداشت و سلامت عمومی حائز اهمیت است، با همکاری نهادهای ارزیابی و انطباق تایید صلاحیت شده اقدام و نتایج آن را جهت اطلاع عموم و مراجع ذی‌ربط اعلام کند.

وی همچنین با اشاره به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، افزود: با توجه به افزایش  تقاضای عمومی برای تهیه بسیاری از کالاها و خدمات کنترل نظارت ویژه‌ای بر بازار توسط بازرسان این اداره‌ کل در قالب طرح عیدانه و طرح رمضان پیگیری خواهد شد کالای پرمصرف مورد بررسی کمی و کیفی قرار خواهد گرفت.

پایان پیام/پ

 

منبع: فارس
شناسه خبر: 1093950