amouzegar
28 دی 1401 - 11:18

دورکاری ادارات کرمانشاه برای مدیریت مصرف گاز در روز پنجشنبه/ یاری‌گر هموطنانمان باشیم

سرپرست شرکت گاز استان کرمانشاه گفت: به منظور پایداری جریان گاز در استان و کشور، روزهای پنجشنبه ۲۹ دی و ۶ بهمن تمامی دستگاه‌های اجرایی و واحدهای آموزشی استان به جزء واحدهای عملیاتی دستگاه‌های خدمات‌رسان، تعطیل و ارائه خدمات به ارباب رجوع به صورت دورکاری خواهد بود.

ناصر حسینی، سرپرست شرکت گاز استان کرمانشاه امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه با تأکید بر لزوم صرفه‌جویی در مصرف گاز، اظهار کرد: با توجه به برودت هوا و استفاده از سیستم‌های گرمایشی از مشترکان می‌خواهیم با صرفه‌جویی در مصرف گاز در پایدار و تداوم خدمت‌رسانی ضمن همکاری با شرکت گاز، یاری‌گر هموطنانمان باشیم.

وی گفت: با توجه به وضعیت موجود و ناسازگاری در تولید و مصرف، درخواست ما از مشترکان «کم‌مصرف» کردن است و به پویش هر خانه یک اتاق گرم بپیونند.

سرپرست شرکت گاز استان کرمانشاه با اشاره به شرایط پایدار گاز در استان، افزود: وضعیت گاز در سایر استان‌های کشور مناسب نیست که با کم‌مصرف کردن می‌توانیم به هموطنان خود کمک کنیم.

وی تصریح کرد: امسال نسبت به سال گذشته سه درصد مشترکین اضافه شده، اما بیش از ۳۰ درصد در مصرف انرژی در مقایسه با سال گذشته رشد داشته‌ایم.

وی با اشاره به افزایش مصرف گاز در استان، خاطرنشان کرد: بنابر مصوبه جلسه کمیته تأمین پایدار سوخت زمستانی استان کرمانشاه، به منظور پایداری جریان گاز در استان و کشور، روزهای پنجشنبه ۲۹ دی و ۶ بهمن تمامی دستگاه‌های اجرایی و واحدهای آموزشی استان به جزء واحدهای عملیاتی دستگاه‌های خدمات‌رسان، تعطیل و ارائه خدمات به ارباب رجوع به صورت دورکاری خواهد بود. 

حسینی با اشاره بر نظارت جدی بر سرپرست شرکت گاز استان کرمانشاه با تأکید بر ادامه نظارت جدی بر مصرف گاز ادارات و قطع گاز دستگاه‌هایی پرمصرف، افزود:  پاییش و کنترل دمای ادارات و سازمان‌های دولتی و عمومی توسط ۲۶ گروه از کارکنان شرکت گاز در حال انجام است.

این مسؤول گفت: براساس این مصوبه، سیستم گرمایشی تمام ادارات و واحدهای آموزشی که در تاریخ‌های مذکور تعطیل هستند، باید بطور کامل خاموش شود و شرکت گاز این موضوع را پایش و در صورت عدم رعایت، مدیر مربوطه را به استانداری معرفی کند.

وی در راستای کم‌مصرف کردن بر استفاده از پنجره دو جداره، بستن دریچه‌های کولر، استفاده از پرده‌های ضخیم و پوشیدن لباس گرم در منزل تاکید داشت و گفت: در راستای تفاهمنامه‌ای با اداره‌کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه از دانش‌آموزان با هدف مدیریت انرژی در خانواده‌ها با ایجاد روحیه مطالبه‌گری در آن‌ها در راستای صیانت از منابع کشوری بهره خواهیم برد.

سرپرست شرکت گاز استان کرمانشاه اظهار کرد: مردم با تنظیم درجه سیستم های گرمایشی بین ۱۸ تا ۲۱ درجه، گرم کردن یک اتاق و بستن در اتاق‌ها و فضاهای که غیرقابل استفاده است مصرف را بهینه کنند.

وی از تمام مشترکان که واحدهای دارای موتورخانه دارند خواست با مراجعه به شرکت گاز جهت بهینه‌سازی رایگان موتورخانه خود اقدام کنند و در این رابطه گفت: تاکنون 2 هزار موتورخانه در استان با هزینه بیش از 150 میلیارد ریال بهینه‌سازی شده است.

حسینی در پایان اشاره نیز به طرح بخشودگی گازبها مشترکان داشت و افزود: م تصریح کرد: مشترکان پله ها یک تا سه از طرح بخشودگی برخوردار می شوند یعنی اگر مشترکان ۷۰ درصد مصرف سه پله را داشته باشند تمامی مبلغ گاز بهای آن بخشوده می‌شود و مشترکان پله‌های ۱۰ تا ۱۲ جزء مشترکان بدمصرف و شامل جریمه بازدارنگی می‌شوند.

پایان پیام/پ

منبع: فارس
شناسه خبر: 984215