amouzegar
06 فروردین 1402 - 11:24

۴۲۴ هزار نفر مسافر نوروزی در مدارس فارس اسکان داده شدند

شیراز-رئیس کمیته اسکان ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی فارس گفت: از آغاز به کار کمیته اسکان تاکنون بیش از ۴۲۴ هزار نفر در مدارس و اماکن وابسته به آموزش و پرورش فارس اسکان داده شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد خلیل عسکری در حاشیه بازدید از ستادهای اسکان شهر شیراز با اشاره به اینکه فارس رتبه اول اسکان مسافر نوروزی را به خود اختصاص داده است بیان کرد: اداره کل آموزش و پرورش فارس امسال به عنوان رئیس کمیته اسکان مهمانان نوروزی ستاد تسهیلات سفر به استان منصوب شد.

رئیس کمیته اسکان ستاد سفرهای نوروزی استان فارس با اشاره به اینکه در هفته اول تعطیلات نوروزی با کاهش محسوس هوا مواجه بودیم گفت: در هفته گذشته در تمامی شب‌ها تقریباً تمامی مدارس شهر شیراز تکمیل شدند به نحوی که مجبور شدیم علی رغم میل باطنی بسیاری از مهمانان را در چادرهایی در سال‌های ورزشی، نمازخانه و راهروها مدارس اسکان بدهیم تا در محیطی امن و گرم اسکان داده شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: تقریباً تمام کلاس‌های درس پیش بینی شده در شیراز تکمیل شدند و به همین جهت بلافاصله مدارس جدیدتری مجهز و وارد چرخه اسکان شدند.

عسکری گفت: آموزش و پرورش استان فارس با افزایش مدارس محل اسکان تا این لحظه یک هزار و پانصد مدرسه را وارد چرخه پذیرش و اسکان مهمانان نوروزی کرده است.

وی گفت: شانزده هزار کلاس درس همچنین ۴۶ مهمانسرا و خانه معلم با ظرفیت ۲ هزار نفر، ۱۲ خوابگاه دانشجویی و دانش آموزی با ظرفیت ۲ هزار و دویست تخت، ۲۰ سالن ورزشی با ظرفیت ۷ هزار نفر برای اسکان مسافران تجهیز و آماده شده است.

رئیس کمیته اسکان ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی استان فارس گفت: امکانات خوبی که در مدارس پیش بینی شده به همراه قیمت پایین باعث شده که با استقبال بسیار زیادی از اسکان در مدارس مواجه شویم.

وی همچنین به امکانات پیش بینی شده برای اسکان مهمانان در کلاس‌های درس نیز اشاره کرد و گفت: تعداد ۱۹ هزار تخته فرش، ۵ هزار یخچال، ۹۰۰ دستگاه اجاق گاز در مدارس و کلاس‌های محل اسکان قرار داده شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: بیش از ۳ هزار و پانصد تن از فرهنگیان استان فارس شامل: عوامل اجرایی، سرایداران و خدمت گذاران کار پذیرش و اسکان مهمانان نوروزی را برعهده دارند.
رئیس کمیته اسکان ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی استان فارس گفت: ۶۸ پایگاه پذیرش حضوری مهمانان نوروزی در استان فارس پیش بینی شده است.

وی گفت: امسال حدود نیمی از مسافران اسکان یافته در مدارس و اماکن اقامتی وابسته به آموزش و پرورش فارس از طریق سامانه اینترنتی پذیرش و اسکان داده شدند.

رئیس کمیته اسکان ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی استان فارس گفت: توصیه ما این است با توجه به امکان رزرو اینترنتی، مهمانان نوروزی با مراجعه به آدرس الکترونیکی: eskan.mefu.ir محل اسکان خود را از قبل رزرو کنند.

رئیس کمیته اسکان ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی استان فارس بنا بر اعلام وزارت آموزش و پرورش تاکنون استان‌های فارس، خراسان رضوی و اصفهان بیشترین مهمان نوروزی را در مدارس اسکان داده‌اند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1110460